آتش بنزین ساختمان اخبار حوادث

آتش: بنزین ساختمان اخبار حوادث

گت بلاگز اخبار بین الملل به هر تهدیدی از شمال عراق پاسخ می‌دهیم/ اقدامات آلمان علیه ترکیه منصفانه نیست ، چاووش‌اوغلو

مولود چاووش‌اوغلو اعلام کرد: رئیس‌جمهور ترکیه تاکنون هیچ حرف مداخله آمیزی علیه آلمان نزده و هربار تنها در برابر حملات این کشور تصویر العمل نشان داده است.

به هر تهدیدی از شمال عراق پاسخ می‌دهیم/ اقدامات آلمان علیه ترکیه منصفانه نیست ، چاووش‌اوغلو

چاووش اوغلو: به هر تهدیدی از شمال عراق پاسخ می دهیم/اقدامات آلمان علیه ترکیه منصفانه نیست

عبارات مهم : آلمان

مولود چاووش اوغلو اعلام کرد: مدیر جمهور ترکیه تاکنون هیچ حرف مداخله آمیزی علیه آلمان نزده و هربار تنها در برابر حملات این کشور تصویر العمل نشان داده است.

به گزارش ایسنا، مولود چاووش اوغلو، وزیر خارجه ترکیه در گفت وگو با نشریه اشپیگل اعلام کرد: رجب طیب اردوغان، مدیر جمهور کشورمان منع اعلام شده است علیه صحبت سیاستمداران ترک را یک روش “نازیسم” اعلام کرد که این مساله باعث سر و صدای زیادی در آلمان شد ولی در برابر یک سیاستمدار آلمانی اردوغان را شبیه به “هیتلر” توصیف می کند و هیچکس هم اعتراضی نمی کند. آیا این مساله نشانگر استاندارد دوگانه نیست؟

وی ادامه داد: اردوغان اصلاحاتی در ترکیه انجام داد و حتی حقوق کردها و غیرمسلمانان را تقویت کرد. از سال ۲۰۰۲ تاکنون اردوغان هیچگونه تصمیمی مغایر با استانداردهای اتحادیه اروپا نگرفته هست. با این وجود آلمان مشکلاتی جهت ترکیه ایجاد می کند. به همین جهت برلین راجع به سفر به ترکیه هشدار داد این اتفاقات غیرمنصفانه است.

چاووش اوغلو راجع به بازداشت اخیر اتباع آلمانی در ترکیه نیز گفت: در حال حاضر نزدیک به ۲۰۰۰ شهروند ترک مقیم آلمان در زندان های این کشور به سر می برند. اگر من جهت آزادی این افراد اصرار کنم و شروطی قائل باشم حکومت آلمان تصویر العمل نشان نمی دهد؟ دستگاه قضائیه ترکیه مستقل است و صادر کردن حکم و یا لغو مجازات آنها در حیطه وظایف من نیست. من راجع به “پیتر اشتودنر” مدافع حقوق بشر که چندی قبل در ترکیه بازداشت شد، نیز درخواست کردم که کارها مورد نیاز هرچه سریع تر برداشته شود به غیر از این کاری نمی توانم انجام دهم.

وی در بخش دیگری از اظهاراتش راجع به مواضع اتحادیه اروپا در قبال ترکیه گفت: این اتحادیه نباید حسن نیت آنکارا را مورد آزمایش قرار دهد. مواضع ترکیه در قبال اتحادیه اروپا از مدت ها قبل کاملا آشکار هست. ما به ارزش های یکسان اروپا باور داریم.

او در ادامه راجع به همکاری های ترکیه و روسیه گفت: روسیه همواره یکی از شرکای ما بوده هست. ما ترجیح می دادیم که سیستم سامانه ضد موشکی را از متحدانمان در ناتو بگیریم ولی چنین اتفاقی رخ نداد. بر همین اساس یک آلترناتیو دیگر مشخص کردیم ولی این مساله بدهید معنی نیست که ما از غرب رو برگرداندیم.

چاووش اوغلو در آخر در پاسخ به سوالی راجع به احتمال حضور نیروهای ترکیه در شمال عراق گفت: امیدوارم که چنین نیازی احساس نشود ولی اگر هرگونه ترساندن تروریستی از سوی شمال عراق احساس شود حق دفاع از خود خواهیم داشت.

به هر تهدیدی از شمال عراق پاسخ می‌دهیم/ اقدامات آلمان علیه ترکیه منصفانه نیست ، چاووش‌اوغلو

واژه های کلیدی: آلمان | اروپا | ترکیه | اردوغان | رجب طیب اردوغان | اخبار بین الملل

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs